Leondingen halkı arkadaş canlısı, yardımsever ve aileyi ve yaşam tarzlarını merak ediyordu.

İki yıl öncesine kadar, Hindiehler Leonding’deki tek Suriyeliydi. Leondingen halkı arkadaş canlısı, yardımsever ve aileyi ve yaşam tarzlarını merak ediyordu. Zahra Hindieh, “Başlangıçta onlara neden başörtüsü taktığımı açıkladım ve bundan sonra bir daha asla sorun olmadı” diyor. Viyana’da başörtüsü nedeniyle ayrımcılığa uğramayı beklemiyordu. “Viyana kozmopolit bir şehirdir” diye düşündü. Ancak gelişinden sadece birkaç hafta sonra, diğer Suriyeli kadınlar ona bir video gösterdi. Bir erkeğin bir kadının kafasından atkıyı nasıl yırttığını gösteriyor – sözde Viyana’da. Bu, Zahra Hindieh’i şok etti ve onu korkuttu.

Bu da gerçeğin bir parçası. Avusturya’da karşılama kültürü son beş yılda değişti. Christian Konrad şunu hatırlıyor: “2015’te Avusturya’da insanlar büyük şeyler başardı. Siyaset ve idare eylemlerinde ve eylemsizliklerinde birçok hata yaparken, Avusturya’daki insanlar sadece kolları sıvayıp yardım ettiler. Sınırlarda, tren istasyonlarında, O zaman Avusturya, minnettar olduğum ve gurur duyduğum acil durum ve geçiş bölgelerinde görünür ve etkili hale geldi “diyor Konrad. Ancak başka bir yanı daha var: Karşılama kültürüne paralel olarak, bazı yerlerde mülteci nefreti büyüdü. Yalnızca 2016 yılında, Avusturya’daki sığınma tesisleri 44 kez saldırıya uğradı ve bu, 2017’de İçişleri Bakanlığı’na meclis soruşturması ile sonuçlandı. Göç araştırmacısı Judith Kohlenberger, “insani vicdanın Avusturya’da hala çok mevcut olduğunu” özetliyor. Elbette, her iki tarafta da kutuplaştırıcı aşırılıklar var, ancak nüfusun çoğunluğu savaştan ve zulümden kaçan insanlara yardım etmekten yanadır. Christian Konrad, beş yıl önceki krizin, vazgeçilmez hale gelen yeni sivil katılım biçimlerinin ortaya çıkmasına neden olduğuna inanıyor. Bu gönüllüleri desteklemek için “People. Dignity.Austria” girişimini kurdu. “Yıllardır Almanca dersleri veren, apartman daireleri düzenleyen ve iltica prosedürlerinde destek sağlayan insanlar tanıyorum. Bu Avusturya eylemde, insanlık pratikte.”

© Heinz Stephan Tesarek / Haberler

Zahra Hindieh, ailesinin Avusturya’da koruma altına alındığı için minnettar. İdeal olarak, bu metinde son beş yıldır yanında duran her yardımcıdan ayrı ayrı bahsedilmesini istediğini söylüyor. “Evimiz her zaman Suriye olacak, ama evimiz artık Avusturya.”

Biz yapalım

Peki Angela Merkel’in meşhur cümlesine ne oldu? Avusturya’daki mülteci hareketinin de sloganı olan cümle: Yapabiliriz!

Ölçülebilir entegrasyon göstergelerine bakarsanız, çok şey başarılmış gibi görünüyor. Göç araştırmacısı Judith Kohlenberger de bu entegrasyonun ne kadar sürdürülebilir olduğunun artık dikkatle gözlemlenmesi gerektiğini biliyor. Amerika ve Kanada gibi büyük göçmen uluslarının deneyimlerini örnek olarak gösteriyor.gamblingprofessors.com Kohlenberger, “Orada, birinci neslin çoğu durumda muazzam bir ilerleme sağlayamayacağını biliyorlar. Ancak tüm güçler ikinci nesil üzerinde toplanıyor çünkü kendisi için refah yaratabilecek olan o olacak” diyor.

Zahra Hindieh’in en büyük kızı 18 yaşına girdi. O sırada News’e kaçış hikayesini bir çocuğun bakış açısından anlattı. Bugün geçmişinden kopmak isteyen genç bir kadın. “Trajik bir geçmişi olan bir yabancı olarak bilinmek istemiyorum” diyor. Bu yüzden artık dergide ilk adını okumak istemiyor. Bir noktada iş dünyasında, belki bir banka için çalışmak istiyor. Bu yüzden Matura’sı için çok çalışıyor. Bunu bir akşam lisesinde yapıyor, böylece gün boyunca bir pazarlamacı olarak para kazanabiliyor. Bu sırada Zahra Hindieh, bahçesi ve kendi güzellik salonu olan bir ev hayal eder. En büyük dileği: Avusturya vatandaşlığı. “Bunu Suriye’deki ailemi ziyaret etmek ve sonra tekrar eve gitmek için kullanabilirim.”

Rapor ilk olarak News’un basılı baskısında yayınlandı (10/2020)!

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Eksi 80 santigrat dereceye kadar düşen sıcaklıklar ve tamamen karanlık yüzünden aylarca kapalı kalan bir yıllık tecrit: Carmen Possnig, şu anda birçok insanın karşılaştığı bir durumla ilgili deneyime sahip

korona

-şartlı olarak biraz tecrübe edin. Avusturyalı doktor, 2018’de Antarktika istasyonu “Concordia” da bir araştırma gerçekleştirdi ve şimdi deneyimlerine dayanarak karantina konusunda ipuçları veriyor.

Corona kriziyle ilgili tüm güncel gelişmeleri buradan okuyabilirsiniz.

Avrupa Uzay Ajansı ESA adına Possnig, diğerleri arasında Fransız-İtalyan Antarktik istasyonu “Concordia” da çalıştı. izolasyonun mürettebat üzerindeki etkilerini araştırdı. Ancak, bu karantina benzeri duruma hazırlanma avantajına sahipti. Ek olarak, tüm meslektaşları yoğun bir seçim sürecinden geçmek zorunda kaldı. “Tüm bu önlemlerden sonra bile, tecrit her zaman kolay olmadı. Bu aşırı bir durumdu, bir meydan okumaydı – ama aynı zamanda çok iyi bir zamandı. Tecrübe kazanmak, hata yapmak ve izolasyonu kavramak için 13 ayımız vardı. Kendiniz üzerindeki etkiler tamamen durumla nasıl başa çıktığınıza bağlıdır “diye yazıyor doktor blogunda.

“Monotomiye teslim edilen ürünler”

Possnig durumları farklı görmüyor: “Şu anda Avrupa’daki birçok insan gibi, Antarktika’daki alışılmadık koşullara uyum sağlamamız gerekiyordu. Her gün bir tehdit, tehlike ve belirsizlik duygusuyla uğraşmak zorunda kaldık. Monotonluğun insafına kalmıştık, can sıkıntısına karşı savaştık, Motivasyon kaybı ve depresif ruh hali. “

“Güne canlı başlayın”

Possnig, deneyimine dayanarak artık blogunda tavsiyelerde bulunuyor ve başa çıkma stratejileri gösteriyor. Güne nasıl başladığınız, takip eden saatler üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. “Güne canlı başlayın” sloganıyla “üretken bir şeyle başlamayı” ve sabah saatlerini Facebook, Twitter veya gazete yazılarıyla geçirmenin cazibesine direnmeyi tavsiye ediyor. Normal gece-gündüz ritmini korumak da önemlidir.

Günü 30 dakikalık aralıklara bölün

Günün çoğunu kendi dairenizde geçirirseniz, verimsiz alışkanlıklara düşmek kolaydır. Antarktika istasyonunda, her hafta için bir program oluşturdu, her günü 30 dakikalık aralıklara böldü ve neyin ne zaman yapıldığını kaydetti. Possnig, “İzole yaşamak için bu, planlanmış görevleri fiilen tamamlamak için mükemmel bir motivasyondu. Belirli bir kontrol duygusu kazanırsınız ve bireysel günlerin tutarlı yapısı belirsizliği azaltmaya yardımcı olur” diyor.

Yeni beceriler öğrenin, yetenekleri keşfedin

Aniden müsait olan tüm saatleri kullanmayı tavsiye ediyor. “Karantina, sinir bozucu bir İnternet araştırması sarmalına, dizileri art arda izlemeye veya karanlık beyinlere yol açabilir – ancak aynı zamanda yeni bir beceri öğrendiğiniz, yeni yetenekler keşfettiğiniz ve sonunda uzun süredir devam eden bir tutku yaşadığınız bir zamanda da gelebilir. . “

Bir izolasyon durumu, yeni beceriler öğrenmek veya var olanları derinleştirmek için ideal olarak uygun olacaktır; müzik aleti çalmak, istatistiksel hesaplama modellerini anlamak veya yeni bir dil öğrenmek. Possnig, okumayı gerçeklikten ve kendi düşüncelerinizden kaçmanın en güzel yolu olarak görür.

“Duş almaktan, taramaktan ve tıraş olmaktan her zamankinden daha kolay”

Karantinada “mağara adamı benzeri bir duruma düşmek her zamankinden daha kolay” ve duş almaktan, taramaktan, tıraş olmaktan veya çamaşır yıkamaktan kaçınmak. “Kişisel hijyeni korumak hem refahı hem de benlik saygısını arttırır ve oda arkadaşlarıyla ilişkiler üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir,” diye vurgulayan Possnig ve koltukta uzanmak yerine masa başında çalışmayı tavsiye ediyor – ayrıca iş ve eğlence arasında bir ayrım yaratmak için .

İnternete ve akıllı telefona olan mesafe yardımcı olur

Antarktika’da internete ve akıllı telefonlara olan mesafe ona yardımcı oldu. Dikkat dağıtıcı unsurların olmaması “bir şeye odaklanmayı çok daha kolay hale getirdi”. Düzenli spor, araştırma istasyonunda sabit bir noktaydı – özellikle haftada en az dört kez spor salonuna yapılan ziyaret. “Hareket, perspektifin değişmesine yardımcı oldu – sürekli stresi azaltmak, daha sakin ve daha tatmin olmak için.” Ayrıca mümkün olduğunca dışarı çıkmaya çalıştı.

Afiyet olsun

İyi yemek “moralleri yükseltir”, Possnig kesin, “hiçbir şey grubu bir araya getirmedi ve bizi yalnızlık monotonluğundan yemek pişirmek ve birlikte yemek kadar ayırmadı”. Mürettebatla uğraşmak, tecritte en büyük zorluklardan biriydi. Meslektaşlarının her şakasını, her anekdotunu, her komik çocukluk anısını çabucak biliyordu. Bu kadar yakınlıkla, gerilimler hızla yükselebilir ve önemsiz şeyler günlük yaşamda büyük çatışma potansiyeline sahip olabilir. Çatışmalardan korkmamak önemlidir: “Bir şeyi ne kadar erken ele alırsanız, üzerinde o kadar hızlı çalışabilirsiniz, mesele o kadar az streslidir ve tırmanma riski o kadar düşük olur” diyor ve diğer insanlara karşı hoşgörüyü savunan Possnig kişinin kendi davranışını başkaları için tolere edilebilecek şekilde şekillendirmek.

“Kendi küçük mağaranızı yaratın”

Possnig, mümkünse “kendi küçük mağaranızı”, kişisel bir sığınak yaratmanızı tavsiye ediyor. “Geri çekilmek, aşırı yapılmadığı sürece sağlıklıdır.” Bununla birlikte, aynı zamanda, iletişimde de kalmalısınız: “Hiçbir şey sizi iyi bir arkadaşla telefon görüşmesi kadar neşelendiremez” – e-postalar veya kısa mesajlar hiçbir yerde olumlu değildir.

Kasvetli ruh halinin aşamaları kaçınılmazdır: “Bu tamamen normaldir”

Doktor için kasvetli bir ruh hali veya motivasyon kaybı aşamaları neredeyse kaçınılmazdır. “Bu normaldir ve bunun farkında olmak iyidir: daha iyi ve daha kötü günler olacaktır” veya araştırma istasyonunda dedikleri gibi: “Sadece dışarıdaki karanlığı gördüğünüz günler ve yıldızları görebileceğiniz yer. “

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Kısa bir süre içinde

Koronavirüs

tüm hayatımız altüst oldu. Kült yazar

Thomas Brezina

bu özel zaman için “mutluluk ipuçları” veriyor.

“Artık duygusal bağışıklık sistemimizi de güçlendirmeliyiz” diyor Thomas Brezina ve Corona zamanlarında mutluluk için birkaç değerli ipucu var.

Tarikat yazarı ve hızlı yazar Brezina yeni kitabında endişe, korku ve panik ataklara karşı “Bu da geçecek – Zor zamanlarda mutlu kalmak” tavsiyesinde bulunuyor. Evde tavan başınıza düştüğünde ne yapmanız gerektiğini ve nasıl hala gülümseyebileceğinizi anlatıyor.

“İç sağlık ve kuvvet özel bir rol oynar”

Brezina, “Şu anda kendi sağlığınıza ve dolayısıyla diğerlerinin sağlığına dikkat etmek her zamankinden daha önemli. İç sağlık ve kuvvet özel bir rol oynuyor” diyor Brezina.

Korkuyla nasıl başa çıkılır

Mevcut durumda birçok insanın endişeleri ve korkuları var. “Korku tam da orada. Şu anda Corona gibi durumlarda, normalden bile daha yüksek. Yolda hepimizi etkileyebilecek görünmez bir virüs var. Bazıları bunu asla fark etmeyecek, diğerleri hafif bir nezle olacak, diğerleri olabilir şiddetli semptomlar geliştirir, hatta ölür “diye yazıyor Brezina.

Brezina, “Şu anda pek çok kişinin sahip olduğu korkuları küçümsemek veya küçümsemek istemiyorum. Bu korkular, virüsle veya içinde bulunduğumuz durumla ilgili olup olmadıklarına bakılmaksızın, haklı olmaktan öte,” dedi ve nasıl olduğunu açıkladı. bu tür korkularla ilgilenir. Bir alıştırma soru sormaktır. Korkuyu azaltan sorular:

  • Tam olarak korktuğum şey nedir?
  • Olabilecek en kötü şey ne olabilir?
  • Bunun olması ne kadar olası?
  • Abartıyor muyum?
  • Belki de hayal ettiğimden daha küçük ve daha önemsiz mi?

Yazar sadece korku konusuna kendini adamış değil. Brezina’nın evde mutlu bir şekilde zaman geçirmeye yönelik tavsiyeleri de vardır, örneğin “sevinç alfabesi”: Alfabenin her harfi için sizi mutlu eden bir şeyi tanımlayan bir terim bulacaksınız.

Thomas Brezina ve yayıncısı “a baskısı” tüm Avusturyalılara “Bu da geçecek – zor zamanlarda mutlu kalmak” başlıklı ücretsiz bir e-kitap veriyor.

Buradan indirebilirsiniz.

Thomas Brezina haber podcastinde “Haber soruldu”

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

Brüksel’de olası bir salgın endişesi var.

Koronavirüs

Yunan adalarındaki aşırı kalabalık mülteci kamplarında. Brüksel otoritesinin bir sözcüsü Salı günü yaptığı açıklamada, AB Komisyonu’nun şu anda kamplardan birinde Covid-19 hastalığının ortaya çıkması durumunda bir acil durum planı hazırlamak için Yunan makamlarını desteklediğini söyledi.